Poznajmy się

Jestem certyfikowanym groomerem z pasją. Ukończyłam kurs pod okiem mistrzyni Elizy Tomczak w Poznaniu. Do każdego psa podchodzę indywidualnie zapewniając mu najlepszą opiekę. Poza piękną fryzurą i zadbanym wyglądem psa ważne jest dla mnie jego zdrowie psychiczne oraz aby czuł się komfortowo podczas wizyty w salonie. Psy i kynologia to moja największa pasja od zawsze i kocham każdego z nich. Prywatnie jestem miłośniczką molosów i terrierów typu bull. Moje psy to Bullmastiff, Staffordshire Bull Terrier, American Staffordshire Terrier oraz Cane Corso Italiano, który ma na swoim koncie liczne osiągnięcia wystawowe i szkoleniowe, jest Championem Polski oraz reproduktorem. Każdego dnia wciąż poszerzam swoją wiedzę i umiejętności.

W Psistani każdy pies jest mile widziany. Zarówno krótko jak i długowłosy oraz każdych rozmiarów. Może liczyć na fachową opiekę i indywidualne podejście rozpoczynające się już od rozpoznania stanu sierści i włosa, przez dobór kosmetyków i sprzętu, a kończąc na wyborze fryzury. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zastanawiasz się jaki rodzaj pielęgnacji czy strzyżenia jest dla Twojego psa najlepszy, albo co to właściwie jest trymowanie i czy to boli – zapytaj dzwoniąc lub przychodząc do salonu.

Masz jakiekolwiek pytania? Zapraszam do kontaktu.

Usługi

Kąpiel

Podstawa w pielęgnacji psa. Do każdego typu włosa lub sierści dopasowuje się indywidualnie odpowiednie kosmetyki. Może być to dopiero początek wizyty w salonie lub jego główna część jeżeli Twój pupil nie wymaga strzyżenia. Po każdym myciu dokładnie suszymy psa.

Wyczesywanie podszerstka

Kluczowy moment pielęgnacji. Drodzy klienci pamiętajcie, aby regularnie i dokładnie czesać swojego psa. Zaoszczędzicie mu wtedy nerwów podczas wizyty. Im więcej będzie kołtunów tym większy dyskomfort. Do wyczesywania używamy najlepszego sprzętu i dopasowanych kosmetyków ułatwiających rozczesywanie, aby ten proces był jak najbardziej komfortowy.

Trymowanie

Usuwanie martwego włosa u psów z typem sierści wymagającej trymowania w celu poprawienia wentylacji i komfortu. Tego procesu pies sam nie wykona, dlatego należy mu w tym pomóc tak, aby nie uszkodzić tym samym żywych włosów.

Strzyżenie

Metodę i styl strzyżenia dobieramy indywidualnie według potrzeb klienta. Do tego zabiegu używamy maszynek, nasadek, nożyczek topowych marek. Strzyżenie odbywa się według wzorca FCI lub na życzenie klienta.

Higiena

Wedle potrzeb wykonujemy również inne zabiegi pielęgnacyjne. Drodzy klienci pamiętajcie o regularnym podcinaniu pazurów swoim psom. Jeżeli będziemy obcinać je za rzadko doprowadzimy do przerostu macierzy paznokcia. Nie da się zatem z bardzo długich paznokci na jednej wizycie skrócić ich radykalnie. Cążki do paznokci powinny znaleźć się w domu obok szczotki do wyczesywania.

Co jeżeli mój pies jest krótkowłosy

Psy krótkowłose wymagają również regularnej pielęgnacji. Mimo, że nie potrzebują strzyżenia, należy pamiętać o kąpielach, wyczesywaniu podszerstka, obcinaniu pazurów, czyszczeniu oczu oraz uszy itd. W naszym salonie zadbamy o każdego psa krótkowłosego.

Co jeżeli mój pies jest krótkowłosy i nie ma nawet podszerstka

Może się wydawać, że takie psy nie wymagają pielęgnacji. Masz psa bez podszerstka, ale wciąż widzisz sierść na podłodze? To potwierdza fakt, że te psiaki także potrzebują aby o nie zadbać. Ich pielęgnacja jest równie ważna i wymaga specjalnych narzędzi. Do tego nie można zapominać o obcinaniu pazurów, czyszczeniu oczu czy uszu.

Kursy

Kompleksowy kurs indywidualny i grupowy – jedna rasa

Celem kursu jest opanowanie kompleksowej pielęgnacji/strzyżenia oraz zdobycie wiedzy teoretycznej jednej wybranej rasy psa.

Kurs przeznaczony dla osób chcących samodzielnie strzyc/pielęgnować swojego psa oraz dla osób chcących się szkolić.
Kurs jest indywidualny lub grupowy (istnieje możliwość wspólnego kursu jeśli chcesz przejść szkolenie ze znajomym/znajomą lub członkiem rodziny).
Czas trwania to cały dzień (istnieje możliwość wydłużenia w przypadku, gdy kursant/ka tego potrzebuje).
Zakres materiału i praktyki jest dopasowany do kursanta/ki co oznacza, że przed rozpoczęciem kursu dokładnie omówimy jaką wiedzę i praktykę chcesz nabyć. Kompleksowo od A do Z czy tylko poszczególne elementy, z których czujesz braki.
Na kursie omawiane są zagadnienia zarówno teoretyczne jak i czysta praktyka pod okiem groomera. Przedstawiane, pokazywane i używane są wszystkie narzędzia, kosmetyki etc. potrzebne do pielęgnacji danej rasy. Strzyżenie i pielęgnacja uczona jest zgodnie z wzorcem FCI (przedstawiony na kursie), petgroomingu lub dopasowana dla psa nierasowego.

Kurs indywidualny i grupowy – pielęgnacja

Jeśli czeszesz swojego psa, a wciąż powstają kołtuny, obcinanie pazurów Cię przeraża, a kąpiel psa to nieprzyjemny, mokry obowiązek lub po prostu chcesz zadbać o swojego psa jak najlepiej – ten kurs jest dla Ciebie.

Zadbanie o prawidłową pielęgnację psa to obowiązek każdego właściciela/ki. Na kursie możesz nauczyć się robić to poprawnie, nie stresując siebie oraz psa i sprawić, że będzie to Wasz miły rytuał.
Kurs jest indywidualny lub grupowy (istnieje możliwość wspólnego kursu jeśli chcesz przejść szkolenie ze znajomym/znajomą lub członkiem rodziny) i dopasowany bezpośrednio do Waszych potrzeb. Oznacza to, że omówione i przepracowane zostaną zagadnienia, z którymi masz problem przy pielęgnacji psa. Zarówno teoretyczne, praktyczne oraz behawioralne. Poznasz najlepsze kosmetyki dopasowane do Twojego psa, akcesoria i narzędzia i wiele, wiele innych istotnych aspektów do pracy z pupilem. Przejdziesz przez każde interesujące cię zagadnienia pielęgnacji pod okiem doświadczonego groomera zadając pytania, będziesz mógł samodzielnie spróbować poradzić sobie z pielęgnacją, aby stała się przyjemnością.
Czas trwania jest dopasowany do potrzeb: od 1h do całego dnia lub dłużej.
Na tym kursie zajmujemy się tylko pielęgnacją, a nie strzyżeniem.

Zapraszam do kontaktu po więcej informacji.

Obserwuj nasze media społecznościowe